פתיחת חשבון בנק בארה”ב

התנהלות בעזרת חשבון בנק היא הבסיס הטכני לכל פעולה עסקית. על כן, משקיעי נדל”ן בארה”ב נעזרים בחשבון בנק אמריקאי על מנת לנהל את השקעותיהם מעבר לים, ובכך לנהוג בצורה נבונה יותר בכל הקשור להתנהלות כספית והגשת דוחות מס בארה”ב.

במדריך זה נסקור את היתרונות בפתיחת חשבון בנק בחו”ל למשקיע הישראלי, נבין אם קיימת אופציה לפתיחת חשבון בנק בחול ללא נוכחות פיזית, נבדיל בין סוגי חשבונות בנק שונים בארה”ב, מהן העמלות ודרכי ההתנהלות מול פקידי הבנק ועוד מידע פרקטי רב.

היתרונות בפתיחת חשבון בחו”ל בכלל ובארה”ב בפרט:

ניהול יעיל ושוטף של העסק- כאשר ישנו מקור הכנסה בחו”ל, סביר להניח כי ההתנהלות השוטפת, התחזוקתית, תצריך שימוש במט”ח. קיום חשבון בנק בחו”ל מאפשר הוצאה של כספים ללא צורך בשליחתם ובכך מאפשר לנו להיות גמישים יותר ונזילים יותר.
אם אתם מוגדרים כשכירים בארץ, תוכלו לשלם על שירותים ומוצרים באמצעות כרטיס אשראי אמריקאי על שם החברה בחו”ל ובכך לחסוך עלויות מע”מ (יתרון ענק).
אם יש לכם לקוחות בינלאומיים באפשרותכם לגבות מהם כספים בצורה מהירה ופשוטה באמצעות העברה בנקאית מקומית או הפקדת שיק, הכספים יהיו זמינים לרשותכם עד שני ימי עסקים.
קישור חשבון הבנק בחו”ל לפייפל, אמזון, איביי ועוד רשתות קניות און-ליין למיניהן- אפשרות ליהנות מקניות בחו”ל ללא פערי מטבע, למשל, כאשר ההכנסה בדולרים והמוצר שרכשנו גם הוא נקנה בדולרים.
שמירה על סודיות עסקית – אף על פי שעלינו להצהיר על כל הכנסה אחת לשנה אל מול רשויות המס בישראל- התנהלות עסקית שוטפת בעזרת חשבון בנק בחו”ל מהווה בידוד חשבונאי אשר מקנה שליטה טובה יותר על הפעילות, ניהול תקציב פשוט יותר, ובחינת רווחיות העסק.
יתרונות מיסויים- לכל מי שמשקיע בנדל”ן בארה”ב ומעוניין לרכוש יותר מנכס אחד, ישנן אפשרויות יותר מורכבות, המאפשרות תכנוני מס אפקטיביים יותר, כל זה יתאפשר רק לאחר פתיחת חשבון בנק בחו”ל.
האם ישנה אפשרות של פתיחת חשבון בנק בארה”ב ללא נוכחותי הפיזית?

כל מי שאינו בעל אזרחות/תושבות אמריקאית מוגדר כ- Non US Resident. עד לפני ה-11 בספמבר היה ניתן לפתוח חשבונות בנק בצורה די פשוטה, אך בשל שינויי רגולציה של ה- IRS ופיקוח הולך וגובר על הבנקים, כיום קשה מאוד לפתוח חשבון בנק אמריקאי ללא נוכחות פיזית.

לפרטים נוספים, פנו לרו”ח שלכם.

מהם הסיכונים בפתיחת חשבון בנק בארה”ב?

מבחינת רמת הבטחון בהליך – רוב הבנקים המכובדים מבוטחים על ידי ה-Federal Deposit Insurance Corporation, או בקיצור FDIC אשר דואג לקדם את אמון הציבור במערכת הפיננסית ולבטח פקדונות בבנקים ובמוסדות נוספים בלפחות 250,000$ לכל אינדיבידואל, במקרה של חדלות פרעון המוסד.

ולשם ההשוואה הסיכון הכרוך בניהול חשבון בנק שכזה זהה אם לא פחות מניהול חשבון בנק כאן בארץ. ואם בסיכונים בנקאיים עסקינן, ישנו יתרון מובהק לניהול ההון בעזרת שני חשבונות המקיימים שני איזורי פעילות מאשר להחזיק חשבון אחד ויחיד.

התנהלות כספית – העברות בתוך ארה”ב ומחוצה לה, מהן העלויות?
העברות כספים בתוך ארה”ב, במידה ומדובר על העברה לבנק בתוך ארצות הברית ישנה מערכת אשר מאפשרת להעביר כספים ללא עלות (מוגבל בסכום). במידה וברצונכם להעביר לחשבון המנוהל בבנק אחר ישנה אפשרות להעביר אינטרנטית בעמלה של 20$ לערך, או להשתמש בהעברה בטלפון דרך Wire Transfer בעלות של 30$ לערך. בנוסף תמיד קיימת האפשרות של כתיבת שיק (רגיל או בנקאי, בעלות מינימאלית).

העברות כספים מחוץ לארה”ב, ניתן לעשות באמצעות הפקדת צ’ק, או באמצעות Wire Transfer International, לכל מי ששולח כספים בצורה מסחרית ישנם פתרונות זולים ויעילים יותר. העמלה בגין הפקדת שיק לרוב בין 2$ ל5$. שימוש שוטף בכרטיס האשראי הוא גם אפשרות מקובלת ונהוגה ע”י משקיעי נדל”ן בארה”ב- העמלה בגין כל עסקה תהא 1%, בנוסף ניתן למשוך כספים כאוות נפשכם מכל כספומט בעמלה של 5$ לכל משיכה.

מהן עלויות האחזקה של חשבון בנק בארה”ב?
מבחינת עמלות עו”ש, כל שעליכם לעשות הוא לתת פקודה פשוטה להעברת חודשית מינימאלית של 25$ מחשבון ה-Checking לחשבון ה- Savings , ובעשותכם זאת יבוטלו דמי העו”ש. נציין כי הכספים אשר יצברו בחשבון ה- Savings עומדים לרשותכם וניתנים למשיכה בכל עת. בנוסף, אין עמלות על אחזקת כרטיס אשראי אך ישנה עמלה סמלית בעת הזמנת פנקס השיקים.

מה לגבי פתיחת חשבון בנק עסקי בארה”ב?
על מנת לפתוח חשבון בנק עסקי (Corporate bank account) בארצות הברית, עליכם להתאגד תחילה. כלומר עליכם להקים חברה/יישות משפטית אמריקאית לסוגיה (LLC, ETC, LLP, LTD, LP), התאגדות כחברה תאפשר לנו לפנות לבנקים בבקשה לפתיחת חשבון עסקי, על אף שהבעלות מוחזקת ע”י תושב זר (Non US Resident).

האם ניתן לפתוח חשבון בנק משותף בארה”ב:
בהנחה שהצלחתם לפתוח חשבון בנק אמריקאי, פתיחת חשבון בנק משותף ייעשה בדיוק באותו אופן ובאותן העלויות התפעוליות. חשבון מסוג זה עשוי להתאים לזוגות, שותפים עסקיים, קרובי משפחה וכדו’.

אם בכל זאת ביקרתם בארה”ב – הוראות לפתיחת חשבון בנק בארצות הברית באופן עצמאי:

יש להגיע עם דרכון ותעודה מזהה נוספת כגון, רישיון נהיגה או כרטיס אשראי.
בעזרת אלו בלבד ניתן לפתוח חשבון בנק באחד מהבנקים הגדולים Bank of America או Wells Fargo, אין צורך ב- Social Security.
יש לוודא שבפרופיל החשבון הפקיד מכניס את הכתובת שלכם בארץ גם ל- Mailing Address וגם ל- Owner’s Address.
יש לוודא כי הפקיד מבין שאתם רוצים חשבון רגיל הכולל Checking Account and Saving Account.
יש לבצע פקודה אוטומטית של העברת כספים מדי חודש מה- Saving ל- Checking, כך תורידו את דמי הניהול ל- 0. אין מה לחשוש, ה-Savings הוא חשבון שלכם לכל דבר ועניין, הסווג שלו תחת חשבון חסכון אך הכספים נזילים וזמינים לרשותכם בכל עת. ניתן לבצע העברות בעצמכם באינטרנט בין ה- Savings חזרה ל- Checking אם תרצו.
אחרי שסיימתם עם פתיחת החשבון והפקדתם את ה-100/150 דולר כהפקדה ראשונית בחשבון, יש לבקש לחתום על Wire by Phone כדי שתוכלו להעביר כספים מחשבון זה לחשבונותיכם הישראלים או לכל חשבון אחר מבלי להגיע פיזית לבנק. הפקיד ייתן לכם לחתום על המסמך ויאמר שתוך כ- 10 ימי עסקים יגיע לביתכם קובץ עם ה- PIN Code שיש לחתום עליו ולפקסס חזרה לארה”ב. לאחר שפקססתם, הקוד תקף ותוכלו לבצע העברות בטלפון בעמלת Wire Fee, ניתן לשאול את הפקיד בדיוק על הסכום בעת פתיחת החשבון.
יש לבקש שכל הדואר הקשיח יגיע באינטרנט מה שנקרא- Online Banking Without Paper. הדבר היחידי שאתם רוצים שיגיע אליכם הוא Debit Card וצ’קים וכמובן שאלו יגיעו ישירות לביתכם בארץ. שווה שיהיה לכם איזה פנקס צ’קים אם תרצו להעביר כסף לחו”ל אם ה- Wire by Phone מאכזב אתכם. הצ’קים גם יכולים לשמש אתכם להפקדת כספים אמריקאים בחשבון ישראלי (רושמים לעצמכם צ’ק לדוגמא).
יש לבדוק אם בשלב זה ניתן להוציא כבר Secure Credit Card שישמש אתכם לאט לאט לצבור Credit History שיכול לעזור בהמשך בלקיחת משכנתא.
מומלץ לדאוג ליצור קשר אישי עם הפקיד שכן תוכלו להתכתב איתו במייל לאחר שתחזרו ארצה. קחו את כרטיס הביקור שלו ואם גם לכם יש אז תנו לו גם.
בהמשך יתקבל לכתובתכם טופס W8 או W9 (לאזרחי ארה”ב), אשר משמש כאסמכתא לבנק שהבעלים של החשבון הצהיר כי הוא משלם מסים בארה”ב כחוק ובכוחות עצמו, כך שהבנק פטור מהתעסקות עם ניכוי מס.

כל האמור לעיל אינו מוסמך מטעם רו”ח, עלול להשתנות מזמן לזמן ואין Faropoint אחראית עליו. מומלץ להתייעץ עם רואה החשבון שלכם לכל שאלה.